Novinky

14.10.2023 Vánoční koncerty Svítání
Po (babo)letní přestávce, kdy se Svítání věnovalo rodinám, pracím, domácím pracím a jiným životním radostem, se Svítání opět začíná věnovat hudbě. Kromě několika charitativních koncertů pro klienty domovů pro seniory se letos uskuteční dva vánoční koncerty pro veřejnost. První se odehraje v neděli 10. 12. v 19:00 v nádherných prostorách barokního Tereziánského sálu ve starobylém břevnovském klášteře v Praze (mapka zde). Druhý se koná o týden později, 17. 12., v 19:00 v neméně působé dvoraně Uměleckoprůmyslového muzea v Brně na Husově ulici č. 14 (zde), pod dohledem Démona růstu (kdo přijde, pochopí :-)). Zazní známé skladby Svítání, v doprovodu harfy, kytar a kontrabasu uslyšíte Píseň písní, Bitvu, Závrať, Buď vůle Tvá od Leonarda Cohena i nějaké novinky. Do obou sálů se dostanete pohodlně hromadnou dopravou i autem, neboť na obou místech by mělo být parkování bez problémů. Vstupenky pořídíte pohodlně na stránkách Ticketportal. Těšíme se na shledání v půvabném předvánočním čase na neméně půvabných místech.
Jiří F. D.

7.1.2023 S Hanou a Petrem Ulrychovými!
Další ročník Starobrněnských hudebních slavností je zde! Podařil se nám skvělý kousek – 23.4.2023 si ve starobrněnské bazilice zahrajeme s Hanou a Petrem Ulrychovými, skupinou Javory a opět se Symfonickým orchestrem Konzervatoře Brno pod vedením prof. Stanislava Kummera. Kromě prověřených hitů vám zahrajeme i nové skladby v úpravách pro orchestr, tak si je nenechte ujít! Vstupenky jsou jako vždy k mání na portálu Ticketportál. Tak neváhejte a přijďte! Těšíme se na vás!

21.12.2022, Nový rok
Děkujeme všem příznivcům kapely za podporu v tomto roce a přejeme hodně zdaru a hudebních lahůdek v roce novém, třebas i z dílny Svítání.
Jiří F.

15.11.2022 Vánoční koncert Svítání
Je mi potěšením vás pozvat na vánoční koncert našeho souboru písní a tanců, tedy Svítání. Jelikož mi bylo souzeno psát téměř veškerý repertoár kapely, mohu vás ubezpečit, že na tomto koncertě nebudeme vaše uši zatěžovat všemožnými sladce vyzpěvovanými Ježíšky. No a panáčky si můžete dát po koncertě sami, například na adventních trzích na brněnském Náměstí svobody či Zelném trhu, neboť koncert se odehraje v krásném prostředí Křišťálového sálu Staré radnice v Brně, v pátek 16. 12. v 19:00.
Druhý den do práce vstávat nemusíte, tak proč nepobýt u písní, které ve vás opravdu nebudou zvyšovat hladinu averze k Vánocům. Půjde o vpravdě luxusní koncert s kapacitou do 60 osob a nebude mezi námi hradba techniky. Budeme hrát a zpívat pěkně postaru, bez všech aparátů a drátů. Vstupenky zakoupíte přes stránky Ticketportal nebo přímo na místě – nebude-li plno.
A abych vás ještě více naladil, tak vězte, že pilně cvičíme novou skladbu. Dovolil jsem si k ní tentokrát zkomponovat pouze hudbu. Text napsal jeden takřka neznámý básník před zhruba 2 500 lety, takže prověrka kvality časem je zaručena. Koneckonců, co jiného čekat od krále Šalomouna a jeho Písně písní?
Přijďte v hojném počtu, těšíme se na vás!
Jiří F.

27.6.2022 Je to za námi!
Starobrněnské hudební slavnosti ve svém 3. vydání se staly součástí historie. Byly to dva krásné večery, s hudbou, setkáváním s milými lidmi a muzikanty, velkým Wolfgangem, vedrem i vznešenou atmosférou v bazilice. Bylo to krásné, chcete-li mrkněte sem. Uvidíme, co přinese podzim, příbývá zpráv o virech, které nabírají na síle a opět si na muzikanty brousí zuby. Třeba se jim tentokrát nepodaří nám zabránit zahrát si i na podzim a před Vánoci! Držte nám palce, mějte se krásně a užívejte prázdnin.
Hezké léto!
Jiří F.

11.5.2022 Starobrněnské hudební slavnosti
Sláva, po dvouleté infekčně-karanténní pauze se konečně může uskutečnit 3. ročník Starobrněnských hudebních slavností. V sobotu 18. 6. v 19:00 v kapitulní síni za bazilikou se představí soubor Mlima Jua ze spřátelené pardubické praktické školy Svítání. Poté zazní Mozartova Malá noční hudba v podání smyčcového orchestru studentů Konzervatoře Brno. Vstupné je dobrovolné. V neděli 19. 6. v 19:00 na slavnostním koncertě v bazilice zahraje domácí, brněnské Svítání v doprovodu orchestru Konzervatoře Brno pod vedením prof. Stanislava Kummera. Jako hosty jsme si letos pozvali českobudějovickou legendu Nezmary. Tato slavná folková kapela brzy oslaví 45. let existence a její vystoupení dozajista skvělým způsobem dvoudenní akci završí. Vstupenky jsou k dostání na portálu Ticketportál. Využijte oddechového času, který si viry vybírají, a přijďte v hojném počtu!
Těšíme se na vás!
Jiří F.

31.3.2022 Svítání téměř za svítání
Choroby, karantény, nákazy, zákazy a všeobecná blbá nálada a strach ve společnosti snad trochu pominuly. Tak si opět zazpíváme a zahrajeme na open air koncertu, který se uskuteční ráno, 11. 4. 2022 v 7:00, na terasách pod Špilberkem u sochy Louise Raduita de Souches (mapka), tenktokrát nejen s živou harfenistkou v roli pouhé vokalistky, ale též zdánlivě mrtvou harfou, která ovšem v jejích rukách dozajista ožije! Namísto vstupného nás můžete obdařit vzorky vlastnich kulinářských výrobků, kvalitními masitými výrobky a podobnými naturáliemi :-). Místo je veřejně přístupné z Husovy ulice i od Úvozu. Tak za svítání opět na viděnou a na slyšenou!
Jiří F.

15.6.2021 Svítání opět za svítání
Zveme vás na druhý koncert Svítání za svítání, tentokrát skutečně za slunovratu, který se odehraje ráno, téměř za svítání, 21. 6. 2021 v 7:00 na terasách pod Špilberkem u sochy Louise Raduita de Souches (mapka). Přijďte opět zahájit poslední pracovní týden tohoto školního roku s krásnou hudbou, v krásném prostředí přímo v centru Brna. Místo je veřejně přístupné z Husovy ulice i od Úvozu. Tak za svítání na viděnou a na slyšenou!
Jiří F.

23.6.2020 Svítání hrálo za svítání
Koncert Svítání za svítání se mimořádně vydařil. Po deštivých dnech konečně svítilo slunce, nebyla to přesilovka (důkaz naleznete v galerii, a to ani nepočítám poněkud laxního posluchače Louise Raduita de Souches), dobře jsme si zazpívali a ještě lépe se pak najedli :-). Kromě běžných návštěvníků nás poslouchaly také dvě veverky, tudíž se počet posluchačů zaokrouhlil na krásné dvouciferné číslo. Pravda, první v řadě, ale to nemusí nikdo vědět :-). Tak o slunovratu třeba zas na viděnou za svítání :-).
Hezké prázdniny,
Jiří F.

17.6.2020 Svítání za svítání
Zveme vás na historicky první koncert Svítání za svítání, ba dokonce skoro za slunovratu, který se odehraje ráno, téměř za svítání, 22. 6. 2020 v 6:30 na terasách pod Špilberkem u sochy Louise Raduita de Souches (mapka). Přijďte zahájit poslední pracovní týden tohoto školního roku s krásnou hudbou, v krásném prostředí přímo v centru Brna. Místo je veřejně přístupné z Husovy ulice i od Úvozu. Doufám, že oceníte, že nebudeme začínat skutečně za svítání, to byste se museli na Špilberk vydat již ve 4:45 :-). Co se týká vstupného, stačí, když třeba přinesete nebohým muzikantům, hladovým po dlouhé karanténě a vyhublým (v mém případě +2 kg...), něco na zub ;-). Zazpíváme si, povykládáme a pak, kolem půl osmé, se pokojně rozejdeme do pracovního procesu. Namísto otrávené atmosféry pondělního rána budeme mít za sebou krásné chvilky s hudbou a budeme moci odvádět špičkový výkon, za což nás šéfové dozajista pochválí, no ne? Co víc si můžeme přát? :-D
Tak za svítání na viděnou a na slyšenou!
Jiří F.
P.S. Bude-li pršet, zalezeme do průchodu a budeme zpívat a hrát tam! No, a pokud by vás přišlo víc než 1000 (dle nařízení vlády ČR), tak holt budete muset odejít. Potravinové dary pak můžete složit u mě doma. :-D

>>     >>|